ul. Golisza 27
71-682 Szczecin
tel. (91) 453 54 11; (91) 424 11 66
tel./fax: (91) 424 11 65

email:

Imię
E-mail
Treść
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
Licznik odwiedzin:
12 716

OSIEDLE CZCIBORA

Szczecin

Osiedle Czcibora przy ul. Czcibora jest to kompleks mieszkalno-usługowy, na który składają się dwa budynki o zróżnicowanej wysokości od pięciu do ośmiu kondygnacji, garaż podziemny wielostanowiskowy oraz pełna infrastruktura techniczna i zagospodarowanie terenu działki.
Projekt doskonale spełnia wymagania stawiane współczesnym kompleksom mieszkaniowym.

Lokalizacja
Osiedle Czcibora położone jest w północnej części Os. Książąt Pomorskich. Działka, na której znajduje się budynek od południowej i zachodniej strony przylega do ul. Czcibora, od północy sąsiaduje z ul. Przyjaciół Żołnierza, a od zachodu z terenem parafii Miłosierdzia Bożego. Jest to obszar w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum miasta, obsługiwany przez rozbudowaną sieć autobusową. Najbliższe otoczenie budynku jest w pełni zagospodarowane. W pobliżu kompleksu znajduje się Centrum Handlowe, kilka osiedlowych pasaży usługowych, szkoła podstawowa i gimnazjum oraz cała niezbędna infrastruktura miejska. Od strony południowej budynki górują  nad sąsiednią zabudową, co pozwoliło uzyskać szeroką panoramę miasta z mieszkań wyższych kondygnacji.

Rozwiązania architektoniczne i funkcjonalne
Zespół dwóch bliźniaczych budynków w kształcie litery "L", usytuowanych dłuższym ramieniem niemal równolegle do ul. Przyjaciół Żołnierza, tworzy wraz z sąsiednią zabudową (od strony południowej) zwarty kompleks mieszkalno-usługowy o ciekawych i korzystnych dla użytkowników rozwiązaniach funkcjonalnych. Od strony północnej budynek maksymalnie odsunięty jest od ruchliwej drogi miejskiej poprzez zagospodarowanie terenu na parkingi zewnętrzne i dojazdy. Jest to obszar usytuowany w znacznej części na garażu podziemnym przez co nieco wyniesiony ponad poziom ulicy. Jednocześnie dobre skomunikowanie tej części terenu z ul. Przyjaciół Żołnierza poprzez projektowany dojazd i ciągi piesze, pozwala na dogodny dostęp do lokali usługowych w parterze i klatek schodowych części mieszkalnej z wejściami od północy. Centralny plac usytuowany między budynkami, spaja komunikacyjnie cały teren. Od strony południowej projektowane i istniejące zabudowania, tworzą wewnętrzny dziedziniec, który poprzez wkomponowaną weń zieleń, stanowi o charakterze tego obszaru, przeznaczonego na plac zabaw i rekreację.
Bryła budynków jest nieregularna, bardzo ciekawa fakturowo i kolorystycznie przez co zwraca uwagę i bardzo korzystnie wyróżnia się na tle istniejących zabudowań. Zróżnicowana wysokość budynków od pięciu kondygnacji w części centralnej i południowej po osiem w częściach wschodniej i zachodniej doskonale komponuje się ze zróżnicowaną zabudową otoczenia. Zmniejszenie rozmiarów budynków w sąsiedztwie centralnej agory oraz dominujący na niej element wysokiej zieleni wraz z zielenią od strony południowej, nadają całości intymności i "oddechu".
Każdy budynek składa się z dwóch klatek schodowych, 53 lokali mieszkalnych oraz dwóch lokali usługowych. W niższych, pięciokondygnacyjnych częściach budynków, usytuowanych bliżej centralnego placu działki, na ostatnich dwóch piętrach znajdują się przestronne mieszkania dwupoziomowe z balkonem na niższej i tarasem na wyższej kondygnacji.
Pozostałą część każdego z budynków obsługuje klatka z windą, przystosowana w pełni dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Ta część zmniejsza się "schodkowo", od strony wewnętrznego dziedzińca i od południa, co kondygnację, dzięki czemu na poszczególnych piętrach, uzyskujemy niezwykle atrakcyjne mieszkania z dużymi tarasami z widokiem w stronę miasta, ponad sąsiadującą od południa zabudową. Do mieszkań na parterze przynależą przydomowe ogródki, zlokalizowane od strony południowej. Lokale usługowe zaprojektowane są w narożach poszczególnych budynków od północy i wewnętrznego dziedzińca. W kondygnacji podziemnej budynku zaprojektowane są pomieszczenia gospodarcze, a poza obrysem budynków przewidziany jest garaż wielostanowiskowy.

Inwestycja zrealizowana w latach 2006 - 2008.Pozostała nasza oferta