NOWE MIESZKANIA LUBLIN

MAK DOM LUBLIN - WIARYGODNY DEWELOPER

Deweloper Lublin Mak Dom zrzeszony w Polskim Związku Firm Deweloperskich oferuje bezpieczną sprzedaż nowych mieszkań w Lublinie
Deweloper Lublin Mak Dom gwarantuje bezpieczną sprzedaż nowych mieszkań w Lublinie chronionych deweloperskim rachunkiem powierniczym

OD 30 LAT SPRZEDAJEMY NOWE MIESZKANIA W LUBLINIE

Mak Dom Lublin Deweloper specjalizuje się w dużych projektach budownictwa mieszkaniowego. Od początku  sprzedaży nowych mieszkań w Lublinie i Świdniku z powodzeniem realizujemy nasze dwa sztandarowe projekty deweloperskie: osiedle Słoneczny Dom w Lublinie oraz Osiedle Polesie w Świdniku. Z biegiem lat rozszerzyliśmy ofertę nowych mieszkań o kolejne inwestycje: Nowe Sokolniki, Perły Kaliny, Słoneczne Ogrody i Słoneczną Dąbrowę. Obecnie Mak Dom Lublin Deweloper może się pochwalić oddaniem  do dyspozycji klientów już ponad 2 000  nowych mieszkań deweloperskich w Lublinie i w Świdniku - zobacz inwestycje zrealizowane - więcej.... Przygotowujemy nowe inwestycje, rozmawiamy z mieszkańcami o ich oczekiwaniach, potrzebach i marzeniach, zbierając opinie, podpowiedzi, sugestie, aby nasze przyszłe mieszkania deweloperskie i osiedla mieszkaniowe były komfortowe i bezpieczne. 

 

WIECEJ NIŻ MIESZKANIE DEWELOPERSKIE

Oferowane przez Mak Dom Lublin Deweloper nowe mieszkania charakteryzują się przemyślanymi i funkcjonalnymi rozkładami pomieszczeń. Projektując dla Państwa nowe budynki staramy się, aby wszystkie mieszkania w jak największym stopniu wykorzystywały naturalne oświetlenie i aby każdy mógł zażyć kąpieli słonecznych na przestronnym balkonie. Stosujemy ekologiczne, sprawdzone materiały. Nasze wieloletnie doświadczenie deweloperskie daje gwarancję, że nasze  osiedla i  mieszkania będą w maksymalnym stopniu spełniały oczekiwania przyszłych mieszkańców w zakresie estetyki oraz komfortu użytkowania. Naszym klientom przekazujemy nowe mieszkania w Lublinie i Świdniku wraz z kompleksowym zagospodarowaniem terenu wokół budynków. Konsultujemy nasze doświadczenia deweloperskie z doświadczonymi w branży budowlanej architektami i projektantami wnętrz, designerami otoczenia i terenów zielonych, wprowadzając udogodnienia i innowacje, których misją jest wysoki komfort życia i satysfakcja z użytkowania nowych mieszkań.

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA DLA MAK DOM LUBLIN DEWELOPER

Działalność Mak Dom Deweloper Lublin zaowocowała m. in. trzykrotnym zajęciem I miejsca w międzynarodowym konkursie o Kryształową Cegłę którego celem jest min promowanie deweloperów przyczyniających się do: 

- Wzrostu świadomości ekologicznej uczestników procesu inwestycyjnego
- Wdrożenia i promowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, związanych z budownictwem energooszczędnym

W 2005 roku kapituła konkursu na najlepszy zespół zabudowy wielorodzinnej uhonorowała zrealizowane przez Mak Dom Lublin Deweloper osiedle mieszkaniowe Słoneczny Dom, na którym oddaliśmy już ponad 1200 mieszkań deweloperskich. W 2012 roku wyróżnienie w tym samym konkursie zdobyły Perły Kaliny oraz zrealizowane na potrzeby osiedla Słoneczny Dom przedszkole, przychodnia zdrowia i apteka. Budynek przedszkola zwyciężył również w konkursie „Złota Kielnia” Budowa Roku 2011 w kategorii obiektów użyteczności publicznej. W 2015 i w 2018 roku Kryształową Cegłę w kategorii dla  najlepszego budynku mieszkalnego zdobyły odpowiednio osiedle mieszkaniowe Słoneczne Ogrody oraz Nowe Sokolniki.

W latach 2012 i 2013 znaleźliśmy się wśród czołowych firm deweloperskich, którym przyznano godło Deweloper Roku na podstawie oceny pozycji rynkowej firmy, wkładu w rozwój budownictwa w Polsce i poziomu satysfakcji klientów. Mak Dom Holding S.A.  jest także laureatem nagrody Gazela Biznesu 2012 przyznanym przez dziennik „Puls Biznesu”.

W roku 2014 otrzymaliśmy statuetkę „Lubelskiego Orła Biznesu” w kategorii Inwestor roku, natomiast w 2018 roku Prezydent Miasta Lublin w dowód zaangażowana w rozwój miasta przyznał nam „Medal 700-lecia Miasta Lublin”.

Mak Dom Lublin Deweloper konsekwentnie wdrażając wysokie standardy budowy osiedli mieszkaniowych i mieszkań deweloperskich przyczynił się do uzyskania w dniu 13 sierpnia 2018 roku  wyróżnienia jakim uhonorowano nasz holding. Zostaliśmy odznaczeni Złotym  Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej informacji na temat nagród i wyróżnień w zakładce o nas
 

 

NOWE MIESZKANIA W LUBLINIE – OSIEDLA W BUDOWIE

NOWE SOKOLNIKI - NOWE MIESZKANIA BLISKO CENTRUM LUBLINA

Nowe Sokolniki to nowe osiedle powstające w centralnej części Lublina - zaledwie 3 km od ścisłego centrum - skąd dojazd na Stare Miasto zajmuje mniej niż 10 minut. Na ponad 3,5 ha działce realizujemy spójne architektonicznie osiedle, które stanie się wizytówką dzielnicy.
Budynek B4 to najnowszy etap w realizacji inwestycji. Polecamy szczególnie mieszkania parterowe z zielonymi ogródkami oraz mieszkania z dużymi tarasami. W sprzedaży Mak Dom Lublin Deweloper jest 120 nowych mieszkań w stanie deweloperskim:
- mieszkania dwupokojowe o metrażach od 29 do 49 m2
- mieszkania trzypokojowe o metrażach od 48 do 66 m2
- mieszkania czteropokojowe o metrażach od 62 do 74 m2

SŁONECZNE OGRODY – MIESZKANIA Z WIDOKIEM…

Osiedle Słoneczne Ogrody to realizowany etapowo, nowoczesny kompleks 9 budynków mieszkalnych. Mak Dom Lublin Deweloper zrealizował już pięć budynków, w których mieszczą się zarówno nowe mieszkania jak i lokale usługowe. W kolejnym, V już etapie powstaje Budynek G, w którym są w sprzedaży 182 mieszkania, o zróżnicowanej powierzchni użytkowej. Budynek będzie składał się z 10 oraz 8 kondygnacji. Oferta mieszkań na sprzedaż Dewelopera Mak Dom Lublin:
- mieszkania dwupokojowe o metrażach od 40 do 50 m2
- mieszkania trzypokojowe o metrażach od 51 do 61 m2

SŁONECZNA DĄBROWA – MIESZKANIA NA SŁONECZNYM WROTKOWIE
Osiedle Słoneczna Dąbrowa zlokalizowane jest w rekreacyjnej dzielnicy Lublina bardzo blisko Zalewu Zemborzyckiego. W III etapie inwestycji powstanie budynek A4, w którym znajdzie się w sprzedaży 100 mieszkań. Wszystkie mieszkania posiadają przestronną loggie lub balkon, elektryczną instalację 3-fazową, wentylację hybrydową i centralne ogrzewanie z sieci miejskiej. Oferta mieszkań w sprzedaży Mak Dom Lublin Deweloper:
- mieszkania dwupokojowe o metrażach od 41 do 50 m2
- mieszkania trzypokojowe o metrażu ok 63 m2 

Zapraszam do wizyty w biurach sprzedaży Mak Dom Deweloper w Lublinie przy ul. Fulmana 7 oraz przy ul. Wrońskiej 1D.
 
 
 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PRZY ZAKUPIE MIESZKANIA W LUBLINIE

Co nowego buduje się w Lublinie?

Mak Dom Deweloper Lublin buduje i sprzedaje nowe mieszkania na kilku osiedlach mieszkaniowych w różnych rejonach Lublina oraz Świdnika. W ofercie są zarówno gotowe nowe mieszkania jak i mieszkania w realizowanych nowych inwestycjach. Gotowe nowe mieszkania dostępne są w ofercie na osiedlach: Nowe Sokolniki oraz Słoneczne Ogrody w Lublinie oraz Osiedlu Polesie w Świdniku w lokalizacji, która gwarantuje szybki i łatwy dojazd do Lublina.  Duża oferta nowych mieszkań dostępna jest na osiedlach: Słoneczna Dąbrowa blisko Zalewu Zemborzyckiego, nowym etapie Osiedla Nowe Sokolniki blisko centrum Lublina oraz osiedlu Słoneczne Ogrody – budynek G.

Jaki jest standard deweloperski mieszkania w Lublinie?

Deweloper Mak Dom Lublin wyróżnia się na lubelskim rynku mieszkaniowym jakością i standardem sprzedawanych mieszkań deweloperskich. Standard deweloperski nowych mieszkań na osiedlu Nowe Sokolniki obejmuje m.in. tynki gipsowe wykonywane maszynowo, instalację centralnego ogrzewania z grzejnikami podłączonymi do miejskiej sieci ciepłowniczej, pełnym opomiarowaniu ogrzewania poprzez liczniki ciepła dla każdego mieszkania, termooszczędne okna, parapety wewnętrzne, kompletną instalację elektryczną wraz z osprzętem, rozprowadzoną  instalację wodną i kanalizacyjną, instalację RTV oraz internet, domofony, solidne drzwi wejściowe do nowych mieszkań. Podobnymi parametrami charakteryzują się inwestycje Słoneczna Dąbrowa oraz Słoneczne Ogrody. 

Jaka jest cena za m2 nowego mieszkania w Lublinie?

Ceny nowych mieszkań w Lublinie zależą głównie od lokalizacji inwestycji, standardu osiedla poprawiającego komfort życia mieszkańców, standardu deweloperskiego nowego mieszkania oraz funkcjonalności nowych mieszkań. Warto przed zakupem sprawdzić  projekt inwestycji, jakie będą użyte technologie oraz czy nowe mieszkania będą funkcjonalne, ustawne, słoneczne i widne. Nowe mieszkania na Osiedlu Nowe Sokolniki, które zlokalizowane jest blisko centrum Lublina oraz jest świetnie skomunikowane, ceny za 1m2 zaczynają się już od 8500 zł brutto. Osoby szukające nowego mieszkania w Lublinie w dzielnicy Wrotków, blisko Zalewu Zemborzyckiego znajdą ciekawą ofertę Mak Dom Deweloper Lublin na osiedlu Słoneczna Dąbrowa. Nowe mieszkania w cichej lokalizacji, w otulinie przyrody kosztują od 7900 zł/m2 brutto. Słoneczne Ogrody to oferta Mak Dom Lublin Deweloper dla osób poszukujących nowych mieszkań w Lublinie w lokalizacji, która zapewnia szybki dostęp do usług, szkół czy rekreacji. Nowe mieszkania na Osiedlu Słoneczne Ogrody kosztują od 8800 zł za 1m2.

Do kogo należą środki na rachunku powierniczym dewelopera?

Właścicielem rachunku powierniczego jest Mak Dom Lublin Deweloper, jednak środki na rachunku powierniczym należą do nabywcy nowego mieszkania w Lublinie i Świdniku. Gdy podczas rutynowej kontroli, bank prowadzący rachunek powierniczy stwierdzi zakończenie jednego z etapów inwestycji deweloperskiej, wypłaca deweloperowi Mak Dom Lublin część środków zgromadzonych na indywidualnym rachunku powierniczym nabywcy. Wypłacone środki należą do Mak Dom Deweloper Lublin.

Czy deweloper może nie posiadać rachunku powierniczego?

Tak, deweloper może nie mieć rachunku powierniczego ale tylko w przypadku, gdy finansuje inwestycję ze środków własnych i sprzedaje gotowe mieszkania w Lublinie i Świdniku z pozwoleniem na użytkowanie. W pozostałych przypadkach Mak Dom Deweloper Lublin musi założyć rachunek powierniczy przed podpisaniem pierwszej umowy deweloperskiej.

Deweloperski rachunek powierniczy - co to jest?

Klient kupując od dewelopera nowe mieszkanie w Lublinie lub Świdniku w inwestycji, która jest w trakcie realizacji, wpłaca środki na swój indywidualny mieszkaniowy rachunek powierniczy w banku. Bank prowadzący mieszkaniowy rachunek powierniczy ewidencjonuje wpłaty i wypłaty odrębnie dla każdego nabywcy. Bank wypłaca Mak Dom Deweloper Lublin środki zgromadzone na otwartym mieszkaniowym rachunku powierniczym po stwierdzeniu zakończenia danego etapu realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego. Bank przed dokonaniem wypłaty środków pieniężnych z otwartego mieszkaniowego rachunku powierniczego dokonuje kontroli zakończenia etapu przedsięwzięcia deweloperskiego za który dokonana ma być wypłata. Deweloper ma prawo dysponować środkami wypłacanymi z otwartego mieszkaniowego rachunku powierniczego, wyłącznie w celu realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego, dla którego prowadzony jest rachunek. Koszty, opłaty i prowizje za prowadzenie mieszkaniowego rachunku powierniczego obciążają dewelopera. W ten sposób środki finansowe klienta na zakup nowego mieszkania są zabezpieczone zgodnie z ustawą deweloperską. Mak Dom Lublin Deweloper zakłada każdemu klientowi indywidualny rachunek powierniczy w momencie podpisywania umowy deweloperskiej. 

Kto musi założyć księgę wieczystą dla nowego mieszkania?

Nie ma obowiązku zakładania księgi wieczystej dla nieruchomości ale powszechną praktyką jest jej zakładanie dla nowych mieszkań kupowanych od dewelopera w Lublinie. Każde nowe mieszkanie kupowane w inwestycjach realizowanych przez Mak Dom Deweloper Lublin będzie miało założoną księgę wieczystą. Wniosek o założenie księgi wieczystej składamy przy akcie notarialnym przenoszącym własność mieszkania na nowego nabywcę. Właściwy Sąd Gospodarczy Sądu Rejonowego wpisuje nabywcę jako właściciela w nowoutworzonej księdze wieczystej.

Czy notariusz dokonuje wpisu do księgi wieczystej ?

Wpisów w księdze wieczystej dokonuje sędzia lub referendarz sądowy we właściwym Sądzie Gospodarczym Sądu Rejonowego. Zazwyczaj, wniosek o dokonanie wpisu do księgi wieczystej jest przygotowywany przez notariusza i jest zawarty w treści aktu notarialnego przenoszącego własność nowego mieszkania. W szczególnych sytuacjach właściciel mieszkania może samodzielnie złożyć odpowiedni wniosek wieczystoksięgowy do Sądu Rejonowego.

Ile wynosi vat na nowe mieszkanie?

Nowe mieszkania mają naliczony podatek vat w wysokości 8%. Klient kupuje nowe mieszkanie w cenie brutto czyli z naliczonym podatkiem vat. Wszystkie ceny nowych mieszkań w Lublinie i Świdniku podawane przez Mak Dom Lublin Deweloper są cenami brutto.

Kto płaci podatek od zakupu nowego mieszkania?

Zakup nowego mieszkania na rynku pierwotnym od dewelopera w Lublinie jest zwolniony z obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilno-prawnych (PCC). Cena (brutto) jaką Klient musi zapłacić za nowe mieszkanie na rynku pierwotnym zawiera już należny podatek VAT, który Mak Dom Deweloper Lublin odprowadza do Skarbu Państwa.

Nowe mieszkania Lublin - Inwestycje zrealizowane

zobacz wszystkie inwestycje