MAK DOM OLSZTYN - WIARYGODNY DEWELOPER

Deweloper Olsztyn Mak Dom zrzeszony w Polskim Związku Firm Deweloperskich oferuje bezpieczny zakup nowych mieszkań w Olsztynie
Deweloper Olsztyn Mak Dom gwarantuje bezpieczny zakup nowych mieszkań w Olsztynie chronionych deweloperskim rachunkiem powierniczym

Mak Dom Olsztyn Deweloper

MAK DOM Holding S.A. działa na rynku deweloperskim już od 30 lat i jest spółką akcyjną opartą w całości na prywatnym kapitale krajowym. W rankingu z 2022 roku znaleźliśmy się w grupie 30 największych krajowych firm deweloperskich - więcej tutaj.. . Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w budowie i sprzedaży nowych mieszkań, gwarantujące naszym klientom wykonanie przedsięwzięć deweloperskich na wysokim poziomie. Specjalizujemy się w dużych projektach deweloperskich w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Z biegiem lat rozszerzaliśmy ofertę o nowe lokalizacje, w tym Osiedle na Skapie w Olsztynie. Aktualnie realizujemy wiele projektów mieszkaniowych w Olsztynie, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie oraz innych miastach Polski. Do chwili obecnej do dyspozycji naszych klientów oddaliśmy ponad 15.000 nowych mieszkań w całym kraju, w tym ponad 500 nowych mieszkań deweloperskich w Olsztynie - więcej o inwestycjach zrealizowanych. Przygotowujemy nowe inwestycje mieszkaniowe w Olsztynie, rozmawiamy z mieszkańcami o ich oczekiwaniach, potrzebach i marzeniach, zbierając opinie, podpowiedzi, sugestie, aby nasze przyszłe mieszkania deweloperskie i osiedla mieszkaniowe, które są już w realizacji bądź wkrótce będą,  były komfortowe i bezpieczne. 

 

Więcej niż mieszkanie deweloperskie

Realizowane przez Mak Dom Olsztyn Deweloper inwestycje mieszkaniowe charakteryzują się nowoczesnymi i funkcjonalnymi rozkładami. Projektując nowe mieszkania w Olsztynie staramy się, aby wszystkie mieszkania deweloperskie w jak największym stopniu wykorzystywały naturalne oświetlenie. Wszędzie stosujemy starannie dobrane i sprawdzone materiały budowlane. Nasze wieloletnie doświadczenie deweloperskie daje gwarancję naszym klientom, iż nasze  nowe osiedla i nowe mieszkania deweloperskie będą w maksymalnym stopniu spełniały Państwa oczekiwania w zakresie estetyki oraz komfortu użytkowania. Oddajemy nowe mieszkania w Olsztynie wraz z kompleksowym zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Konsultujemy nasze doświadczenia deweloperskie z doświadczonymi architektami i projektantami mieszkań, osiedli i terenów zielonych, wprowadzając udogodnienia i innowacje, których misją jest wysoki komfort życia i satysfakcja z użytkowania nowych mieszkań deweloperskich w Olsztynie.

 

Nowe mieszkania na sprzedaż w Olsztynie

Mak Dom Olsztyn deweloper aktualnie sprzedaje mieszkania na Osiedlu na Skapie, przy ulicy 15 Dywizji. Osiedle zlokalizowane jest w centrum Olsztyna. Jest świetnie skomunikowane. Odległość od Starego Miasta i Wysokiej Bramy to zaledwie 500 metrów. W niedalekim sąsiedztwie osiedla znajduje się Dworzec Zachodni, który ułatwi funkcjonowanie mieszkańcom niekorzystającym z samochodów. Od nowo wybudowanej Łynostrady dzieli osiedle odległość zaledwie kilkudziesięciu metrów. Daje to możliwość przemierzenia całego miasta od Brzezin aż po Las Miejski w otoczeniu pięknej przyrody. W ciągu kilku minut dotrzemy spacerem nad pobliskie jezioro Długie. Osiedle na Skapie to idealny wybór dla aktywnie żyjących osób, które cenią sobie komfort życia w mieście, dogodną komunikację do pracy, szkoły a także doskonałe warunki do wypoczynku. 
W trzecim etapie Osiedla na Skarpie sprzedajemy mieszkania o powierzchniach od 29 do 74 m2 z dużymi tarasami z widokiem na Stare Miasto:

- mieszkania 1-pokojowe o powierzchni od 29 do 31 m2
- mieszkania 2-pokojowe o powierzchni od 36 do 49 m2
- mieszkania 3-pokojowe o powierzchni od 56 do 58 m2
- mieszkania 4-pokojowe o powierzchni 74 m2

Budynki wyposażone będą w przestronne windy, które dojadą do mieszkań z poziomu garaży podziemnych. Przewidziano także komórki lokatorskie, wózkownie i rowerownie. Teren osiedla zostanie ogrodzony. 
 

 

Nagrody i wyróżnienia dla Mak Dom Olsztyn Deweloper

Mak Dom za swoją działalność deweloperską uhonorowany został trzykrotnym zajęciem I miejsca w międzynarodowym konkursie o Kryształową Cegłę, którego celem jest m.in. promowanie deweloperów przyczyniających się do: 

- Wzrostu świadomości ekologicznej uczestników procesu inwestycyjnego
- Wdrożenia i promowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, związanych z budownictwem energooszczędnym

W latach 2012 i 2013 znaleźliśmy się wśród czołowych firm deweloperskich, którym przyznano godło Deweloper Roku na podstawie oceny pozycji rynkowej firmy, wkładu w rozwój budownictwa w Polsce i poziomu satysfakcji klientów. Mak Dom Holding S.A.  jest także laureatem nagrody Gazela Biznesu 2012 przyznanym przez dziennik „Puls Biznesu”.

Mak Dom Olsztyn Deweloper konsekwentnie wdrażając wysokie standardy budowy osiedli mieszkaniowych i mieszkań deweloperskich przyczynił się do uzyskania w dniu 13 sierpnia 2018 roku  wyróżnienia jakim uhonorowano nasz holding. Zostaliśmy odznaczeni Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej informacji na temat nagród i wyróżnień w zakładce o nas


 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PRZY ZAKUPIE MIESZKANIA W OLSZTYNIE

Jaki jest standard deweloperski mieszkania w Olsztynie?

Deweloper Mak Dom Olsztyn wyróżnia się na olsztyńskim rynku mieszkaniowym standardem budowanych mieszkań deweloperskich. Standard deweloperski nowych mieszkań na Osiedlu Na Skarpie w Olsztynie obejmuje m.in. tynki gipsowe wykonywane maszynowo, instalację centralnego ogrzewania z grzejnikami podłączonymi do miejskiej sieci ciepłowniczej. Nowe mieszkania są w pełni opomiarowane, zastosowano ciepłomierze, aby każdy właściciel miał kontrolę nad ilością energii zużytej do ogrzania jego mieszkania. Zaprojektowano 3-szybowe okna, certyfikowane drzwi antywłamaniowe, wysokiej jakości termoizolację budynku, która zapewni komfort cieplny mieszkańcom i wpłynie na niższy koszt ogrzewania nowych mieszkań. Mieszkania wyposażone są w kompletną instalację elektryczną wraz z osprzętem. Instalację wod-kan doprowadzono do punktów w kuchni i łazience. W każdym nowym mieszkaniu znajduje się skrzynka teletechniczna, do której doprowadzono instalacje RTV- telewizja- DVB-T2, TV SAT oraz światłowodowy internet. Zadbano również o wykończenie balkonów i tarasów. W standardzie wykończone są płytkami mrozoodpornymi, zastosowano balustrady ze stali nierdzewnej wypełnione bezpiecznym szkłem. Większość nowych mieszkań posiada komórki lokatorskie i miejsca postojowe w hali garażowej. Klatki schodowe są przestronne i jasne. Na wszystkie kondygnacje dostaniemy się dużą, cichobieżną windą renomowanego producenta.

Czy nowe mieszkania deweloperskie mają świadectwo energetyczne?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każde nowe mieszkanie oddawane przez Mak Dom Olsztyn Deweloper ma sporządzone świadectwo charakterystyki energetycznej. Dokument przekazywany jest nabywcy w chwili podpisania ostatecznej umowy sprzedaży i przeniesienia własności nowego mieszkania.

Wpis do księgi wieczystej mieszkania od dewelopera

Wpisy do KW dokonywane są już na etapie pierwszej umowy notarialnej tj. umowy deweloperskiej. Notariusz dokonuje wpisu roszczenia na rzecz nabywcy wobec dewelopera o wybudowanie i kolejno wyodrębnienie i przeniesienie własności nowego mieszkania. Pod wybudowaniu i odbiorze mieszkania, strony kolejno stawiają się raz jeszcze w kancelarii notarialnej celem podpisania umowy ustanowienia odrębnej własności nowego mieszkania i przeniesienia jego własności na nabywcę do czego zobowiązano się we wcześniejszej umowie deweloperskiej.

Ile kosztuje wpis do księgi wieczystej mieszkania?

Za wpisy do księgi wieczystej pobierane są stałe opłaty sądowe. Zwykle od 75 do 200 zł  za wpis w zależności od charakteru wniosku. Opłaty te są pobierane już w kancelarii notarialnej  a wnioski o wpis są kierowane do sądu przez notariusza.

Do kogo należą środki na rachunku powierniczym dewelopera?

Każdemu Nabywcy, wraz z podpisaniem umowy deweloperskiej Mak Dom Olsztyn Deweloper zakłada IRP czyli indywidualny rachunek powierniczy, który kontrolowany jest  przez bank prowadzący Mieszkaniowy Rachunek Powierniczy( MRP) danej inwestycji. Środki wpłacane na IRP mogą być wykorzystywane wyłącznie na budowę przedmiotowej inwestycji, a ich wypłaty są poprzedzone kontrolą inspektora z ramienia banku prowadzącego MRP. Dopiero po zakończeniu danego etapu budowy, deweloper otrzymuje środki finansowe adekwatne do stanu zaawansowania budowy.

Jak sprawdzić konto powiernicze dewelopera?

Już w chwili podpisania umowy rezerwacyjnej na zakup nowego mieszkania w Olsztynie, na deweloperze spoczywa obowiązek przekazania prospektu informacyjnego o inwestycji i projektu umowy deweloperskiej. W treści umowy powinny być zawarte zapisy o prowadzeniu rachunku powierniczego a także banku, w którym przedmiotowy rachunek założono. Dobrym obyczajem Mak Dom Olsztyn Deweloper jest również informowanie nabywcy o możliwości kontaktu z bankiem prowadzącym MRP. Zazwyczaj klienci otrzymują od nas bezpośredni kontakt do przedstawiciela banku, gdzie mogą weryfikować stan indywidualnego rachunku powierniczego.

Czy deweloper może nie mieć rachunku powierniczego?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. Ustawą o Ochronie Praw Nabywcy Lokalu Mieszkalnego lub Domu  Jednorodzinnego tzw. Ustawą Deweloperską, każda inwestycja mieszkaniowa powinna mieć wyodrębnione rachunki powiernicze dla nabywców nowych mieszkań w danej inwestycji deweloperskiej. Mak Dom Olsztyn Deweloper zakłada każdemu klientowi indywidualny rachunek powierniczy w momencie podpisywania umowy deweloperskiej.

Kiedy pierwsza transza dla dewelopera?

Wpłatę pierwszej transzy nabywca dokonuje zwykle po podpisaniu notarialnej umowy deweloperskiej. Wielkość transzy zależna jest najczęściej  od etapu zaawansowania budowy i ustaleń między stronami o jakich mowa w harmonogramie płatności będącym załącznikiem do umowy deweloperskiej. Umowę deweloperską można poprzedzić umową rezerwacyjną. Jest to rodzaj umowy, która pozwala np. na uzyskanie decyzji finansowej z banku, w przypadku kredytowania zakupu.

Jak sprawdzić dewelopera?

Krajowy Rejestr Sądowy jest ogólnopolską bazą danych o podmiotach gospodarczych. Jest jawny, wobec czego nawet przy pomocy internetu można sprawdzić w nim wiarygodność dewelopera m.in status prawny, wszelkie informacje o siedzibie i obszarach działalności firmy deweloperskiej, strukturze właścicielskiej a także reprezentacji danej spółki.
Księga wieczysta inwestycji - występuje również w postaci elektronicznej księgi wieczystej dostępnej powszechnie. Wystarczy znać numer KW danej lokalizacji, który pozwoli na zweryfikowanie treści danej księgi.
PZFD - Polski Związek Firm Deweloperskich - największa organizacją skupiająca deweloperów budujących mieszkania, centra handlowe, biurowce, hotele i hale magazynowe na terenie kraju. Przynależność dewelopera do związku świadczy o jego wiarygodności. PZFD promuje ideę Kodeksu Dobrych Praktyk, który zweryfikowany został przez UOKiK. Mak Dom Olsztyn Deweloper będący częścią Mak Dom Holding S.A. jest zrzeszony w PZFD.
 

Czy są możliwe zmiany w mieszkaniu deweloperskim w stosunku do projektu?

Zmiany są możliwe na etapie budowy, po wykonaniu projektu zamiennego w uzgodnieniu z Mak Dom Olsztyn Deweloper do czasu, gdy dane prace branżowe nie zostały jeszcze wykonane. Po odbiorze mieszkania przez właściciela zmiany są możliwe we własnym zakresie z uwzględnieniem przepisów prawa budowlanego.

Nowe mieszkania Olsztyn - Inwestycje zrealizowane

zobacz wszystkie inwestycje