MAK DOM PUŁAWY - WIARYGODNY DEWELOPER

Deweloper Puławy Mak Dom zrzeszony w Polskim Związku Firm Deweloperskich oferuje bezpieczną sprzedaż nowych mieszkań w Puławach
Deweloper Puławy Mak Dom gwarantuje bezpieczną sprzedaż nowych mieszkań w Puławach chronionych deweloperskim rachunkiem powierniczym

Mak Dom Puławy Deweloper

MAK DOM Holding S.A. jest Spółką funkcjonującą na rynku deweloperskim od 30 lat. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych pracowników, posiadających duże doświadczenie w budowie i sprzedaży nowych mieszkań, gwarantujące wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych przedsięwzięć deweloperskich. Specjalizujemy się w dużych projektach budownictwa mieszkaniowego. Kilkanaście lat temu rozpoczęliśmy realizację budowy nowych mieszkań na Osiedlu Słoneczne Piaski w Puławach. W I etapie powstało 58 mieszkań w różnorodnych konfiguracjach projektowych w dwóch kameralnych budynkach z garażami podziemnymi. II etap osiedla to  budynek z 65 nowymi mieszkaniami z garażami oraz lokalami handlowymi, przy którym prace zakończyliśmy w grudniu 2012 r. Wszystkie obiekty otrzymały stosowne pozwolenia na użytkowanie. Przygotowujemy nowe inwestycje, rozmawiamy z mieszkańcami o ich oczekiwaniach, potrzebach i marzeniach, zbierając opinie, podpowiedzi, sugestie, aby nasze przyszłe mieszkania deweloperskie i osiedla mieszkaniowe były komfortowe i bezpieczne. 

 

Więcej niż mieszkanie deweloperskie

Realizowane przez Mak Dom Puławy Deweloper inwestycje charakteryzują się przemyślanymi i funkcjonalnymi rozkładami. Projektując nowe mieszkania w Puławach staramy się, aby wszystkie w jak największym stopniu wykorzystywały naturalne oświetlenie. Tam, gdzie jest to możliwe stosujemy naturalne materiały budowlane. Nasze wieloletnie doświadczenie deweloperskie daje gwarancję, że nasze  osiedla i  mieszkania będą w maksymalnym stopniu spełniały oczekiwania przyszłych mieszkańców w zakresie estetyki oraz komfortu użytkowania. Naszym klientom przekazujemy nowe mieszkania wraz z kompleksowym zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Konsultujemy nasze doświadczenia deweloperskie z doświadczonymi w branży budowlanej architektami i projektantami wnętrz, designerami otoczenia i terenów zielonych, wprowadzając udogodnienia i innowacje, których misją jest wysoki komfort życia i satysfakcja z użytkowania nowych mieszkań.

 

Nowe mieszkania na sprzedaż w Puławach

Osiedle Słoneczne Piaski zlokalizowane jest w zielonej części Puław w otulinie lasów Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Doskonała infrastruktura miejska, mnogość miejsc do rekreacji sprawi, że lokalizacja osiedla oprócz czysto praktycznych aspektów zamieszkania w mieście daje doskonałe możliwości do uprawiania sportów biegowych, jazdy na rowerze, spacerów wśród otaczającej okolice przyrody a także innych dostępnych na świeżym powietrzu form rekreacji. Każdy Klient ma możliwość zakupu miejsca postojowego na parkingu zewnętrznym (12 miejsc postojowych) lub w parkingu podziemnym (28 miejsc postojowych).

Obecny etap obejmuje sprzedaż nowych mieszkań w budynku B3:
- mieszkania dwupokojowe o powierzchni od 40 do 47 m2
- mieszkania trzypokojowe o powierzchni od 51 do 62 m2

W sprzedaży są również dostępne gotowe mieszkania:
- Budynek B2
- Budynek B3 z wcześniejszego etapu realizacji osiedla

Zapraszamy do Biura Sprzedaży nowych mieszkań w Puławach przy ulicy Dęblińskiej 18.

 

Nagrody i wyróżnienia dla Mak Dom Puławy

Działalność deweloperska Mak Dom zaowocowała m. in. trzykrotnym zajęciem I miejsca w międzynarodowym konkursie o Kryształową Cegłę którego celem jest min promowanie deweloperów przyczyniających się do: 
- Wzrostu świadomości ekologicznej uczestników procesu inwestycyjnego
- Wdrożenia i promowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, związanych z budownictwem energooszczędnym.

W latach 2012 i 2013 znaleźliśmy się wśród czołowych firm deweloperskich, którym przyznano godło Deweloper Roku na podstawie oceny pozycji rynkowej firmy, wkładu w rozwój budownictwa w Polsce i poziomu satysfakcji klientów. Mak Dom Holding S.A.  jest także laureatem nagrody Gazela Biznesu 2012 przyznanym przez dziennik „Puls Biznesu”.

Mak Dom Puławy Deweloper konsekwentnie wdrażając wysokie standardy budowy osiedli mieszkaniowych i mieszkań deweloperskich przyczynił się do uzyskania w dniu 13 sierpnia 2018 roku  wyróżnienia jakim uhonorowano nasz holding. Zostaliśmy odznaczeni Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Więcej informacji na temat nagród i wyróżnień w zakładce o nas.
 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PRZY ZAKUPIE MIESZKANIA W PUŁAWACH

Jaki jest standard deweloperski mieszkania w Puławach?

Budynki wielorodzinne dewelopera Mak Dom Puławy wyróżniają się funkcjonalnością i solidnym standardem budowanych mieszkań. Wytyczne Inwestora, które otrzymali projektanci budynków w Osiedlu Słoneczne Piaski 2 spełniają oczekiwania przyszłych nabywców pod względem łatwości aranżacji wnętrz, a także praktycznych udogodnień, które mogą wpłynąć na późniejszą eksploatację nowych mieszkań. Standard deweloperski nowych mieszkań w Osiedlu Słoneczne Piaski 2 w Puławach  obejmuje m.in. tynki gipsowe wykonywane maszynowo, instalację centralnego ogrzewania z grzejnikami podłączonymi do miejskiej sieci ciepłowniczej, pełnym opomiarowaniu ogrzewania poprzez liczniki ciepła dla każdego mieszkania, termooszczędne okna 3-szybowe, kompletną instalację elektryczną wraz z osprzętem, rozprowadzoną  instalację wodną, instalację RTV oraz internet, przyłącza kanalizacyjne, domofony. Lokale wyposażone są w wysokiej jakości drzwi wejściowe spełniające najsurowsze wymagania dotyczące zabezpieczeń antywłamaniowych i odporności przeciwpożarowej.

Czy są możliwe zmiany w mieszkaniu deweloperskim w stosunku do projektu?

Mak Dom Puławy Deweloper dopuszcza zmiany w lokalu mieszkalnym. Zmiany te jednakowoż powinny być uzgodnione z projektantem i generalnym wykonawcą, ponieważ radykalna "ingerencja" w projekt mogłaby doprowadzić do naruszenia statyki budynku czy też wpłynąć na poprawne funkcjonowanie instalacji, w które wyposażony jest budynek. Podczas uzgodnień, które niosą za sobą modyfikacje, klient może zawsze liczyć na ewentualne sugestie lub wskazówki ze strony wykonawcy i projektanta. Bardzo ważną informacją jest fakt, że zmiany i modyfikacje można wprowadzać tylko do określonego etapu inwestycji.

Jaka jest cena za m2 nowego mieszkania w Puławach?

Podobnie jak w innych lokalizacjach cena 1m2 nowego mieszkania w Puławach uzależniona jest od wielu czynników, głównie tych związanych z funkcjonalnością mieszkań, zastosowanych  materiałów budowlanych, a także samej lokalizacji inwestycji. Od lat puławskie inwestycje MAK DOM HOLDING S.A. cieszą się uznaniem nabywców w kontekście zastosowania wysokiej jakości materiałów budowlanych. Bardzo ważne jest zatem szersze spojrzenie na inwestycje. Warto zwrócić uwagę na skomunikowanie Osiedla Słoneczne Piaski 2 z pozostałą częścią Puław, które pozwala na swobodne poruszanie się nabywców mieszkań bez konieczności użytkowania własnych samochodów. Sieć komunikacji miejskiej oraz ścieżki rowerowe zaspokajają te potrzeby całkowicie. Bardzo istotne jest także samo otoczenie, a usytuowanie Osiedla Słoneczne Piaski 2 daje wiele możliwości. Deweloper Mak Dom Puławy przygotowując plany inwestycyjne zadbał o to, by przyszli mieszkańcy oprócz komfortu użytkowania swoich mieszkań mieli także możliwość korzystania z otaczającej Osiedle Słoneczne Piaski 2 przyrody w celach wypoczynkowo-rekreacyjnych. Otulina Kazimierskiego Parku Krajobrazowego daje taką gwarancję , wracając jednak do standardu i funkcjonalności warto zauważyć, że budynki w Osiedlu Słoneczne Piaski 2 wyposażone są w szereg udogodnień, które dają poczucie komfortu, m.in cichobieżne windy, energooszczędne oświetlenie w częściach wspólnych czy zastosowane najwyższe standardy w instalacjach przeciwpożarowych. Średnie ceny w najbliższym otoczeniu kształtują się w przedziale od 8.200 zł do 9.200 zł za m2 brutto. Nowe mieszkania w zależności od metrażu w Osiedlu Słoneczne Piaski 2 w bezpośrednim sąsiedztwie starego puławskiego lasu można kupić już od 8.400 zł do 8.900 zł brutto za 1m2.

Finansowanie zakupu mieszkania – możliwości.

Deweloper Mak Dom Puławy nie jest co prawda podmiotem kredytującym zakup mieszkań jednak  na prośbę i życzenie Klienta możemy wesprzeć jego działania zmierzające do sfinansowania inwestycji. Polega to na  przedstawieniu  jego zamiarów współpracującym z nami instytucjom finansowym. Instytucje te  dzięki swoim ekspertom przygotują  najlepsze rozwiązania finansowe dopasowane do oczekiwań, możliwości i preferencji Klientów.  

Wpis do ksiąg wieczystych przy zakupie mieszkania na kredyt - na co zwrócić uwagę.

Podczas zakupu nowego mieszkania i jego finansowania kredytem hipotecznym należy zwrócić uwagę na jego zabezpieczenie. Oznacza to w praktyce zwykle obniżenie marży banku i obniżenie wysokości odsetek, które wpływają na cenę i koszt kredytu. Aby „zamknąć” niejako transakcje po podpisaniu Umowy przeniesienia własności (deweloper - nowy właściciel)  należy zwrócić się do banku finansującego inwestycję o wydanie dokumentu, który upoważni Sąd Wieczystoksięgowy do wpisania ”hipoteki” do działu IV nowoutworzonej dla nowego mieszkania Księgi Wieczystej i taki wniosek do wraz z zaświadczeniem złożyć. Warto co oczywiste sprawdzić zgodność danych osobowych w akcie notarialnym, parametrów nowego mieszkania a także udziału mieszkania w działce, na której posadowiony jest budynek. Jest to o tyle istotne, że wszelkie sprostowania i korekty aktów są zwykle czasochłonne i nierzadko kosztowne.

Własność a użytkowanie wieczyste działki gruntu

Użytkowanie wieczyste jest prawem rzeczowym zbliżonym do prawa własności, jednak ograniczonym czasowo (zwykle na 99 lat), a także związanym z obowiązkiem uiszczania opłaty rocznej. Warto dodać, że z dniem 1 stycznia 2019 roku prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształciło się w prawo własności. Prawo własności nie jest odpłatne, użytkowanie wieczyste wiąże się zaś z koniecznością uiszczania tzw. rocznych opłat z tytułu wykorzystywania tego prawa. Wysokość takich opłat jest uzależniona od wartości nieruchomości gruntowej, która jest przedmiotem użytkowania wieczystego, a także od jej dokładnego przeznaczenia. Wiedzmy jednak, że obowiązkiem posiadacza prawa własności jest coroczne uiszczanie podatku od nieruchomości, które właściciel ma obowiązek odprowadzać do Gminy, na terenie której znajduje się nieruchomość.

Umowa deweloperska na co zwrócić uwagę?

Umowa Deweloperska zgodnie z regulacjami prawnymi w tej materii powinna być zawierana w formie aktu notarialnego. Przed podpisaniem Umowy Deweloperskiej należy zwrócić szczególną uwagę na parametry cenowe, parametry nowego mieszkania, terminy wpłat rat/transz za mieszkania, a także na możliwość i warunki odstąpienia od takiej umowy. Zanim zostanie podpisana Umowa Deweloperska konieczne jest zapoznanie się m.in z Prospektem Informacyjnym dotyczącym inwestycji. Warto również wiedzieć w jakim terminie budynek zostanie wybudowany, na kiedy zaplanowano pozyskanie stosownych dokumentów pozwalających na bezpieczne użytkowanie budynku i mieszkań a także na to kiedy przewidziano parafowanie Umowy przenoszącej własność zakupionego nowego mieszkania na nabywcę. Te elementy i wiele innych powinna zawierać właśnie Umowa Deweloperska.

Na co zwrócić uwagę przy akcie notarialnym?

Obecne przepisy obligują strony do dwóch spotkań w kancelarii notarialnej. Pierwsze podczas podpisania tzw. Umowy Deweloperskiej a drugie podczas podpisywania Umowy przeniesienia własności nowego mieszkania i ewentualnych praw z nim związanych. Podczas podpisywania umowy deweloperskiej, z którą Klient powinien być zapoznany odpowiednio wcześniej (obowiązek dewelopera) należy zwrócić szczególną uwagę na parametry cenowe, parametry mieszkania, terminy wpłat rat/transz za mieszkania a także na możliwość i warunki odstąpienia od takiej umowy. Warto również wiedzieć w jakim terminie budynek zostanie wybudowany, na kiedy zaplanowano pozyskanie stosownych dokumentów pozwalających na bezpieczne użytkowanie budynku i nowych mieszkań w Puławach a także na kiedy przewidziano parafowanie Umowy przenoszącej własność zakupionego nowego mieszkania. Te wszystkie elementy i wiele innych powinna zawierać Umowa Deweloperska. Podczas drugiego spotkania w kancelarii notarialnej musimy skrupulatnie „dopilnować” realizacji postanowień umowy  deweloperskiej czyli zadbać o poprawność danych osobowych, parametrów cenowych, parametrów nowego mieszkania (po pomiarze geodezyjnym mogą nastąpić zmiany). Istotne jest także prawidłowe złożenie wniosków do Sądu Wieczystoksięgowego, które będą zawierały m.in. żądania założenia nowej KW dla nowego mieszkania, wpisania do niej nowych właścicieli (Nabywców).

Co to jest wentylacja hybrydowa?

Wentylacja hybrydowa działa naprzemiennie w sposób mechaniczny i naturalny lub działanie obydwu systemów (naturalnego oraz mechanicznego) wzajemnie się uzupełnia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu elementów sterujących pracą obu układów, monitorujących warunki zewnętrzne i parametry pracy instalacji wentylacyjnej. Takie rozwiązania, które zapobiegają m.in gromadzeniu się nadmiernej ilości wilgoci i nieprzyjemnych zapachów stosujemy już jako standard w naszych realizacjach na Osiedlu Słoneczne Piaski 2 oraz Słoneczne Piaski 1 w Puławach. Poszczególne rozwiązania różnią się tylko marką producenta tychże instalacji.

Nowe mieszkania Puławy - Inwestycje zrealizowane

zobacz wszystkie inwestycje