Biuro Handlowe Szczecin
ul. Golisza 27
71-682 Szczecin
tel. (91) 453 54 11; (91) 424 11 66
tel./fax: (91) 424 11 65

email:

Imię
E-mail
Treść
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka
Licznik odwiedzin:
54 208

OSIEDLE PARK BRODOWSKI

Szczecin

Osiedle Park Brodowski przy ul. Mańkowskiego w Szczecinie jest projektem szczególnym. Jest to kompleks mieszkaniowy o wyjątkowych walorach architektonicznych i użytkowych, położony w willowej dzielnicy miasta; cichy zaułek w otoczeniu istniejącej zieleni, enklawa spokoju w zagospodarowanym obszarze miejskim. Projekt odpowiada najwyższym standardom jakościowym i funkcjonalnym, którego celem jest zapewnienie pełnego komfortu, bezpieczeństwa i intymności oraz indywidualne podejście do potrzeb każdego z właścicieli.

Lokalizacja
Osiedle Park Brodowski położone jest w kwartale ulic Ks.A.Mańkowskiego, Wycieczkowej, Słowiczej i W.Roentgena. Jest to obszar niskiej zabudowy, część willowej dzielnicy-Żelechowa.
Bezpośrednie otoczenie działki oraz układ urbanistyczny projektowanego budynku tworzą zamkniętą całość, enklawę spokoju i zieleni. Cała działka, z wyjątkiem krótkiego odcinka przylegającego do ul. Mańkowskiego, otoczona jest ogródkami sąsiednich posesji. W odległości kilkudziesięciu metrów rozpościera się Park Brodowski, obszar pięknie zachowanego starodrzewu. Dalej w kierunku północnym miasta, poprzez kwartały zabudowy jednorodzinnej, dostępne są tereny rekreacyjne lasów podmiejskich. Osiedle zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum miasta. W pobliżu znajduje się węzeł komunikacyjny, obsługiwany przez wiele linii autobusowych. Jest to teren w pełni zurbanizowany z kompletną infrastrukturą miejską.

Rozwiązania architektoniczne i funkcjonalne
Architektura budynku jest niepowtarzalna w swym charakterze a zarazem wkomponowuje się doskonale w kontekst dzielnicy i najbliższego otoczenia. Jest to zwarta bryła ze stromym, rozbudowanym dachem, z wieloma ciekawymi detalami architektonicznymi. Układ balkonów i tarasów, zróżnicowana faktura elewacji, lukarny wzbogacają rysunek budynku, harmonizując w interesującą całość. Warto zwrócić uwagę, iż obiekt tworzą w zasadzie dwa trzykondygnacyjne budynki z niezwykle ciekawie rozwiązanym łącznikiem. Stanowi go dwukondygnacyjna regularna bryła o całkowicie przeszklonych ścianach zewnętrznych, zwieńczona tarasami apartamentów drugiego piętra. Dzięki temu rozwiązaniu na czterech z siedmiu klatek budynku, na każdej z kondygnacji, występują samodzielne apartamenty. Charakterystyczne dla budynku są duże okna - witryny w ścianach szczytowych oraz przy wyjściach na tarasy i balkonach. Każdy lokal posiada co najmniej jeden przestronny balkon lub taras. Apartamentom na parterze przynależą przydomowe ogródki, okalające lokal przy każdej ze ścian zewnętrznych. Osiedle zaprojektowane jest na planie pięciokąta, z wewnętrznym dziedzińcem, przeznaczonym na rekreację i plac zabaw. Budynek posadowiony jest na podziemnym garażu. Całość osiedla zostanie ogrodzona. Przewidziany jest system ograniczonego dostępu oraz monitoring terenu osiedla i garażu z wydzielonym pomieszczeniem dla ochrony. Otoczenie budynku zostanie w pełni zagospodarowane.

Inwestycja zrealizowana w 2008 roku.Pozostała nasza oferta